Biblioteka
Piąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książkowego w SP 267 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

W dniu 8 maja w naszej szkole odbyło się piąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Miłośników Książki, którego działalność została zapoczątkowana przez nauczyciela bibliotekarza  p. Ewę Osiecką w roku szkolnym 2009/2010 dyskusją o książce „Oskar i pani Róża”. W ciągu kolejnych lat działalność Klubu rozszerzała się. Corocznie brało w niej udział coraz więcej zainteresowanych uczniów, a w wybór lektur i przygotowanie dyskusji włączali się uczący w szkole nauczyciele. Tegoroczna dyskusja poświęcona była książce włoskiego pisarza, dziennikarza i nauczyciela Francesco D’Adamo  - „Iqbal” -  opowiadającej o losach pakistańskiego chłopca. To prawdziwa historia chłopca Iqbala Masiha, który jako 4-latek został sprzedany do niewolniczej pracy przy produkcji dywanów. Uciekł mając 10 lat i zaangażował się w działalność Frontu Wyzwolenia Pracujących Dzieci. Podczas swojej działalności przyczynił się do uwolnienia wielu dzieci. Sławny z tego powodu w świecie został nagrodzony w 1994 roku nagrodą Reebok Human Rights, którą odebrał w Bostonie Rok potem, jako 12-latek został w Wielkanoc jako 12-latek zamordowany w rodzinnej wiosce.

im. Juliusza Słowackiego
ul. Braci Załuskich 1